Gallery
dsc_9257

Uroczyste otwarcie sezonu

[fb_button]

Zapowiada się wesoły weekend pod Żarem.

Zamachy terrorystyczne, katastrofy i niepokoje spowodowały ograniczenie wyjazdów zamorskich, więc wraca zainteresowanie krajowymi miejscowościami turystycznymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wychodzi temu naprzeciw nasza gmina dysponująca wieloma atrakcjami. Rozpoczęto prace zmierzające do utworzenia ścieżek rowerowych i pieszych wzdłuż jezior. Porządkuje się szlaki górskie i brzegi Soły. Obok naszych 4 boisk sportowych rozbudowywane są place rekreacyjne dla dorosłych i dzieci. Planowana jest budowa wyciągów narciarskich na północnych zboczach Żaru i Kiczery. Zmodernizowane zostaną miejscowe ośrodki wypoczynkowe i obiekty gastronomiczne,przystanie wodne i plaże.Z rozmachem przygotowywany jest program promocyjny, którego pierwszym akcentem będzie sobotnie otwarcie sezonu turystycznego.

1-1-20160305487

Na powitanie weekendowych gości przygotowano kolorowy wystrój mostu i drogi wjazdowej do Międzybrodzia Żywieckiego. Planowana jest biesiada w naszym „Spodku”- Domu Kultury. Będą zawody sportowe i zabawy ruchowe na boiskach przy szkole.

1-Kapela

Przygrywać będzie góralska kapela, będzie występ chóru koła gospodyń wiejskich, popisy zespołów dziecięcych.

1-20160305496

Natomiast wieczorem orkiestra strażacka poprowadzi wśród lampionów na moście korowód z pochodniami z których nad brzegiem jeziora zostanie utworzone ognisko.

1-1-ANN+Anna i Piknik BB -+ fala 038

Przy ognisku będzie można przypomnieć sobie pieśni biesiadnej.

By wystartować na wolno latającej paralotni wystarczy kilka kroków w dół zbocza.

Kolorowi lotnicy już od paru tygodni stroją swymi kwiatami łąkę pod Żarem i zbocza Jaworzyny, oraz korzystając z pięknych wiosennych warunków wirują majestatycznie nad okolicznymi górami.

1-ORLIK - MODEL

Bardzo interesujące perspektywy otwarły się/ z oczywistych przyczyn / przed naszymi modelarzami. Nagłe zainteresowanie małym lotnictwem sprawiło, że w oparciu o naszą duża i piękną modelarnie w „Spodku”, oraz internat szkoły szybowcowej zostanie utworzony ośrodek szkolenia modelarzy. Naukę operowania radiomodelami na dwutygodniowych kursach będą prowadzić: Chachlowski, Kołokowski i Śliwa,

1-DSC_0396

natomiast Antek Nowak będzie prowadził szkolenie w zakresie budowy płatowców. W dalszym etapie przewidywany jest rozwój współpracy z Akademią Techniczno- Humanistyczną w Bielsku Białej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Światełko w tunelu zabłysło też dla pilotów. Obeschło już lotnisko, więc w ten weekend rozpocznie się latanie szybowcowe.

1-DSC_0362-1

Andrzej Miciński, szef techniczny GSS, nakłonił do repatriacji swych krewnych, którym podczas wojny uciekła daleko na zachód granica Polski. Jeden z nich obsługiwał w Winnicy samoloty, a drugi jest pilotem agro i ma uprawnienia instruktora samolotowego, oraz szybowcowego. Jest więc szansa na rychłe rozwiązanie problemów kadrowych szkoły. Z kolei zawirowania wokół Zarządu AP skłoniły go do podjęcia działań zmierzających do usamodzielnienia GSS Żar i oddanie ośrodka pod społeczny nadzór środowiska lotniczego Aeroklubu Polskiego. Tomasz K.

Komentarze

Dodano: 02.04.2016Przez: Jasiek Noworyta

I tak trzymać – jak mawiał Kpt. Kuba Jaworski
Andrzej trzymaj się zdrówka -do zobaczyska – jasiek

Dodano: 02.04.2016Przez: Jasiek Noworyta

kiedy robisz ten festyn – to przyjadę zatańczyć

Dodano: 07.04.2016Przez: Ireneusz Kucharski

Najszczersze żyzenia pomyślności i sukcesów, dla
prężnego środowiska lotniczego, patriotów ŻARU I
BESKIDU.

irkuch

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com