Gallery
dsc_9262

Deszcz zaszczytów

[fb_button]

Początek roku to czas podsumowań, ocen, plebiscytów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miniony sezon wplótł w łańcuch sukcesów Sebastiana zwycięstwo w prestiżowych FCC Gliding, zawodach Grand Prix we Frydlandzie na Morawach, oraz na Żarze. W Stalowej Woli stanął  on na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. W przyjaznym nam kraju nad Dunajem wywalczył złoty medal mistrzostw Europy. We włoskich Alpach, także toczył piękne boje, ale tym razem musiał zadowolić się wicemistrzostwem w światowym finale Grand Prix. Na koniec roku dał łupnia swoim rywalom wygrywając wszystkie wyścigi podczas Światowych Igrzysk lotniczych w Dubaju .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szybownictwo jest piękną, lecz trudną dyscypliną. Każdy sukces jest wykuwany w wielodniowej, wyczerpującej, czasem niebezpiecznej walce wymagającej wielu walorów ciała i ducha, ale zmagania te odbywają się bez udziału stadionów, trybun, fleszy i kamer tworzących popularność. Dlatego wielkim zaskoczeniem był fakt, iż sukcesy Sebastiana dostrzeżono w świecie i został on uznany sportowcem grudnia 2015 w dyscyplinach nieolimpijskich, a Światowa Organizacja Igrzysk Sportowych nominowała go w poczet 18 pretendentów do tytułu Sportowca Roku 2015.Ogromnym wyróżnieniem jest już takie wskazanie wśród milionów ludzi uprawiających różne dyscypliny sportu – od tych znanych już w starożytności, po najbardziej wyrafinowane współczesne formy sportowej rywalizacji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sebastian jest pierwszym Polakiem, którego spotkał taki honor. Plebiscyty rządzą się swoistymi prawami. Są testem popularności dyscypliny, osoby, albo wynikiem sprawności systemów budujących wsparcie osoby nominowanej. Toteż sporym zaskoczeniem było dla mnie, iż reprezentant cichej dyscypliny już w pierwszych dnia głosowania lokowany był w czołówce plebiscytu, obok reprezentantów Rosji, Niemiec, USA, W.Brytanii. Jeszcze większe zdumienie, a zarazem sympatię, rodziło zaangażowanie i skuteczność budowania wsparcia dla Mwai Kumwenda z afrykańskiej republiki Malawi. Pozyskiwanie głosów dla koszykarki stało się w tym państwie sprawą narodową. W kampanii plebiscytowej brał udział prezydent republiki,ministrowie, dyplomaci, uczelnie,biznesmeni, kapłani. Wkrótce akcja przyjęła wymiar panafrykański, a nawet rasowy. Nawoływanie do solidarności i udziału w głosowaniu za Mwai zdominowało absolutnie forum plebiscytu. Płynęło ono ze wszystkich stron świata, od N. Zelandii, po Irlandię, USA i Brazylię, ugruntowując prowadzenie czarnoskórej sportsmenki. Nasz elektorat też się zmobilizował. Deptaliśmy mocno po piętach Niemcom i Rosjanom, choć procedurę plebiscytową komplikowało opóźnienie w rozwoju naszej sieci internetowej. W wielu obszarach FRANCE TELECOM, eksploatujący naszą sieć kablową, nie tworzy warunków dla połączeń szerokopasmowych, a operatorzy radiowi ”zapewniają pokrycie, lecz czasem nie ma zasięgu”. Dlatego między innymi w moim rejonie na jednym ID wisi kilka do kilkudziesięciu komputerów. Sądząc po wypowiedziach internautów, którzy nie mogli głosować takich białych plam jest u nas nadal wiele.Pierwszy głos w takiej mini sieci lokalnej blokował możliwość udziału w głosowaniu pozostałym użytkownikom węzła. Mimo to utrzymaliśmy czwartą pozycję dystansując znacznie pozostałych pretendentów. Aktywność polskich kibiców wzrosła wydatnie po komunikacie TVP o plebiscycie, ale do końca głosowania pozostało zaledwie kilka godzin. Gdyby komunikat był parę dni wcześniej moglibyśmy wygrać tę batalię. Ale to tylko zabawa, choć nośna propagandowo.

1-IMG_3026

Igrzyska w Dubaju i światowy plebiscyt wzbudziły zainteresowanie, więc przy okazji wywiadów dla prasy, radia i TV Sebastian zdołał  przekazać paru słów o lotnictwie.

1-IMG_3029

Nie brakło oczywiście innych plebiscytów. Cieszy uznanie dla sukcesów Sebastiana w środowisku lotniczym. Wysokie notowania uzyskał on przy ocenie osiągnięć sportowców województwa śląskiego.

1-1-Puchacz w Japonii 2

Puchacz w Japonii

Społeczność Beskidów ma sentyment do lotnictwa, bo funkcjonowały tu szkoły lotnicze na Żarze, Chełmie, w Aleksandrowicach,oraz znane w świecie zakłady szybowcowe. ma sentyment do lotnictwa. Nie stanowi zaskoczenia,że sylwetka Sebastiana figuruje w nagłówku działu sportowego lokalnej gazety, a jego osiągnięcia zostały ponownie ocenione najwyżej w plebiscycie „Kroniki Beskidzkiej” – przed sukcesami automobilisty Kajetanowicza, gwiazdora skoczni narciarskich Piotra Żyły i piłkarzy.Z kolei bielska kapituła oceniająca osiągnięcia sportowców regionu już po raz szósty przyznała mu tytuł „Harnasia” podczas dorocznej uroczystości organizowanej w ratuszu przez władze Bielska-Białej.

1-Harnasie 2016 +

W tym roku rzeźba wędrowała do niego przez moje ręce, gdyż Sebastian odbiera w Afryce / o tempora…/ szybowiec zakupiony dla naszej kadry narodowej.

1-1-IMG_3065

Podczas odbytej wczoraj dłuższej podróży po regionie dziwiłem się takim spotykaniom przy drodze. Znam tego Pana…

Tomasz K.

Komentarze

Dodano: 17.02.2016Przez: Masataka Yao

Hello Kawa! I am surprised to find my photo is in your blog. Yes, our club use Puchaz in Japan. And Junior and SZD55 are also in our club. I and many club members like these fleet. Thank you for introducing our photo to the world.

Best regards,

Dodano: 18.02.2016Przez: Henryk Doruch

-gratulacji ciag dalszy,
natomiast spoczac na laurach raczej sie nie uda,
konkurencja nie spi!

http://vader.cse.lehigh.edu/dynamicsoaring/

Dodano: 18.02.2016Przez: Jerzy Pawłowski

GRATULACJE!! GRATULACJE!! I życzenia dalszych sukcesów.

Dodano: 27.02.2016Przez: sebkaw

Hi Masataka. It is our pleasure. Best regards for the frinds in Japan. Tomasz and Sebastian.

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com