Gallery
dsc_9262

Dzień Flagi

[fb_button]

Deszcz zaszczytów. Trudno być prorokiem we własnym kraju, lecz z początkiem maja spadł na nas deszcz zaszczytów. Po powrocie z Himalajów Sebastian ciężko pracował przy szlifowaniu szybowca Diana i solidnie przygotowywał się do czekających go w tym roku zawodów, dlatego mógł godnie czcić Święto Pracy uczestnicząc w Festiwalu Programów Euroregionu Beskidy. Tam przypomniano publiczności jego osiągnięcia i poproszono go o ujawnienie najbliższych planów. Ale to jest Bielsko-Biała, gdzie zawsze się ceniło i nadal dostrzega osiągnięcia lotników.   Dzień później obaj w Pałacu Prezydenckim dostąpiliśmy rzadkiego zaszczytu. Z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego otrzymaliśmy flagi narodowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas uroczystej ceremonii zorganizowanej w Dniu Flagi uhonorowano w ten sposób kilkadziesiąt osób z różnych środowisk, które w szczególny sposób zasłużyły się w promowaniu polskości i barw Rzeczpospolitej.W gronie tym spotkaliśmy ikonę lotnictwa Ryszarda Witkowskiego,szybownika i eksperta od śmigłowców, Jerzego Madlera kierującego Klubem Seniorów,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pułkownika Pogorzelskiego który tak jak ja uczestniczył w lotniczej akcji pomocy dla głodującej Etiopii, Leszka Karsta z którym miałem przyjemność uczestniczyć w akcji agrolotniczej w Sudanie, spośród sportowców lotniczych,szybowniczkę Joannę Biedermann, Lidię Kosk z córką Agnieszką mistrzynią spadochroniarstwa, Klaudię Bułgakow podbijającą świat na paralotni, Jerzego Makulę mistrza nad mistrze w akrobacji lotniczej, oraz Włodzimierza Skalika reprezentującego Polish Flying Team.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My zrewanżowaliśmy się Prezydentowi przekazaniem flagi, która towarzyszyła nam podczas pionierskich lotów szybowcowych w Himalajach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W okolicznościowej rozmowie Prezydent wyznał mi , że latanie na szybowcach było jego marzeniem. W trakcie uroczystości  Prezydent też otwarcia wystawy „Biało- czerwona w błękitach” i wraz z towarzyszącymi mu osobistościami zapoznał się z ekspozycją. Na 29 planszach przedstawiono polski wkład w historię lotnictwa, oraz najważniejsze współczesne dokonania naszych lotników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wystawa przed Pałacem Prezydenckim będzie funkcjonowała do 30 czerwca. Szczegóły na portalu: bialo-czerwona.org.                                                                                                                                                                                                                   Ale to nie koniec zaszczytów. Po uroczystościach państwowych w siedzibie Media Corporation uczestniczyliśmy w niezwykle sympatycznym spotkaniu z Panem Jerzym Węgrzynem – ikoną i gigantem polskiej telewizji. Młodszym przy przypomnę, iż jest on człowiekiem, który tworzył naszą współczesną telewizję. Wśród wielu programów jakie wprowadził należy wyróżnić „Teleekspress”, ”Panoramę”, „Bliżej Świata” ,”Witaj Europo”, „Magazyn Sportowy”, „Jaka to melodia?” i wiele,wiele, innych. Inicjatorem spotkania był pewien Pan zmierzający wprowadzić do telewizji program promujący lotnictwo, ale zbyt wcześnie jest aby zdradzić jaka to melodia. Tomasz Kawa

Komentarze

Dodano: 09.05.2014Przez: Henryk Doruch

URIA!URIA! KRITSHALI DIEVOTSHKI
I VVIERH TSHIEPTSHIKI BROSALI !!!

=GRATULUJEMY PIERWSZEGO ZWYCIESTWA…

Dodano: 09.05.2014Przez: Henryk Kozłowski

Gratulacje, dla Ciebie i Rodziny……Pozdrawiam

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com