Gallery
dsc_9130

LOTTO EXTREME konferencja prasowa.

[fb_button]

SEBASTIAN KAWA I LOT NAD MOUNT EVERESTEM

W dniu dzisiejszym w budynku PKOL miała miejsce konferencja prasowa dotycząca wyjazdu Pana Sebastiana Kawy do Nepalu który wraca tam, aby jako pierwszy pilot na świecie, bez silnika, wykorzystując siły przyrody przelecieć nad Mount Everestem szybowcem.

Szybowce są obecne niemal nad każdym większym pasmem gór z wyjątkiem Antarktydy i Himalajów. Jednym z celów wyprawy jest sprawdzenie możliwości zaszczepienia szybownictwa w Nepalu. Perspektywa latania w specyficznych, zróżnicowanych warunkach termicznych, prądach zboczowych i na fali sprawiają, że Himalaje pozostają wyzwaniem dla szybowników.

Lot szybowcem polega na wykorzystywaniu prądów wznoszących obecnych w atmosferze. Szybowiec pozostając w takim wznoszącym się powietrzu nabiera wysokości i potem lotem ślizgowym wytraca ją pokonując odległość. Zazwyczaj lot szybowcem jest to w efekcie szereg cykli, nabierania wysokości i szybowania wzdłuż trasy.

Latanie w górach wymaga dodatkowych umiejętności od pilota, doświadczenia w zakresie mechanizmów, które inicjują ruchy powietrza. Latanie w tak wysokich górach wiąże się dodatkowo z ekstremalnymi wyzwaniami. Piloci muszą cały czas używać aparatury tlenowej na wysokości powyżej 4 tys. metrów. Temperatura na zewnątrz osiąga -25 do -35 stopni Celsjusza. Może czasem spadać nawet do -50. Nad Pasmem Himalajów w okresie jesienno – zimowym nasuwają się potężne wiatry – jet stream, które osiągają prędkości nawet 400km/h. Praktycznie w tym czasie w górach wieje non stop ponad 100km/h. Dodatkowym utrudnieniem jest nadmiar chmur po południowej stronie zboczy, w których kryją się niższe góry i wlatywanie w nie bez widoczności mogło by skończyć się zderzeniem ze skałami.

DSCF5801

Szybowiec, który czeka na Sebastiana Kawę w Pokharze to ASH 25 Mi. Jest to szybowiec klasy otwartej, który jeszcze kilka lat temu był jedną z najlepszych konstrukcji i startował w zawodach. Współpraca z Panem Sebastianem Kawą, 15-krotnym Mistrzem Świata w szybownictwie, rozpoczyna nowy projekt Totalizatora Sportowego – LOTTO EXTREME. Głównym założeniem projektu jest przekaz o realizacji marzeń – o połączeniu pasji z „ryzykiem”, będącym jednocześnie sposobem na życie.

Chcemy być częścią życia naszych bohaterów, współtworzyć ich sportowe wyczyny i podróżnicze eskapady. Pomagać im w zdobywania szczytów od momentu rozpoczęcia przygotowań, przez pasma emocji, nadziei i aspiracji, jakie towarzyszą każdemu z nas w codziennym życiu – prywatnym i zawodowym.

Motto przewodnie LOTTO EXTREME to:

Marzenia są po to, by rozbudzały naszą świadomość istnienia – trzeba się tylko na nie otworzyć i próbować je zrealizować.

Chcemy być inspiracją dla wielu „zapaleńców” sportów wyczynowych, ale nie tylko… Współtworzyć emocjonujący sport i związany z nim styl życia. Pokazywać ludzi z pasją, którzy mają odwagę żyć swoimi marzeniami i podejmują niezwykłe wyzwania, walcząc jednocześnie ze słabościami. Przedstawiać sylwetki najbardziej utalentowanych sportowców ekstremalnych na świecie, pokażemy ludzi, którzy wykorzystują swoje umiejętności, inteligencję, rozum, siłę woli i determinację, aby osiągać swoje cele.

Marzenia są bo to, by je spełniać i po nie sięgać, LOTTO pomoże Ci je zrealizować.

 

Wygraj swoje marzenie!

DSCF5824

 

Komentarze

Dodano: 16.02.2014Przez: Krzysztof Potocki

Trzymam kciuki 🙂

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com