Gallery
dsc_9257

Niebiańskie kruszce

[fb_button]

Wieczko od pudełka a Sprawa Polska…

Klub kibiców tworzy pudło na medale zdobyte przez Sebastiana w szybowcowych mistrzostwach świata, Europy, światowych igrzyskach lotniczych.

Uzbierało się tego sporo – 27 medali, a w tym 22 złotego koloru.

Wykuwane były w długotrwałych bojach na różnych kontynentach. Na upalnych równinach 

i wśród lodowców wysokich gór.

Ofiarodawcy zaproponowali przeprowadzenie żartobliwego konkursu na wpis do wieczka pudła. Zgodnie z zasadą im głupsza zabawa tym więcej chętnych, anons na FB wywołał spory odzew. Padały propozycje krew, pot i łzy przekute w metal, Mocny Kawa, Dopiero gdy ulegamy pasji jesteśmy naprawdę sobą. Ze wszystkich naszych namiętności najbardziej określają nas te, których nie potrafimy okiełznać, medalowa kolekcja czyli koszmary rywali, Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które człowieka wciąga i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień. Medale różne. – Pudełko nr01, Ja Cię Sebastian bardzo proszę nie zamykaj jeszcze tego pudełka, True Lilienthal. Idź złoto do złota a reszta niech się przygląda zza płota. Medale na chmurach. Little piece of haeven. Kilka razy mnie poniosło. Pudło Sławy. Napisz „Kawa” i postaw w kuchni. Nie wyrzucać ! Sezam wspomnień. Box without bottom. Uzupełnić brakujące miejsca. Fort Knox. Uwaga niebezpieczeństwo! Zaglądnięcie grozi zzielenieniem z zazdrości.

Trudno cytować wszystkie. Było ich ponad 100. Ich twórcom dziękujemy za interesujące propozycje i życzliwą reakcję. Kapituła miała trudny problem z wyborem. Uznano, że najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie wszystkich haseł, lecz wieczko jest zbyt małe. Wybrano więc krótkie a pełne treści; NIEBIAŃSKIE KRUSZCE

To zwarte hasło niesie w sobie wzniosły ładunek emocjonalny, brzmi dostojnie, daje informację o pochodzeniu, podkreśla wartość wyróżnień, kruszec nie oznacza zamknięcia a przeciwnie – tworzywo na następne dzieła.

Autorem hasła jest Przemek Bartczak, znany w środowisku lotniczym jako Żółw/ pierwszy z prawej/.

Koszulka z tegorocznego światowego finału szybowcowego Grand Prix w Andach wędruje do niego.                 

Tom / Seb

Komentarze

Dodano: 19.03.2018Przez: Katarzyna Waluś

https://twitter.com/AuschwitzMuseum/status/975472950106304512

Dodano: 19.03.2018Przez: Waldemar Nowak

To kolekcja niesamowita i nieprawdopodobna. W historii szybownictwa światowego jest białym krukiem. Trudno znaleźć tak spektakularne sukcesy i taką dominację w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej. Jeśli się zgłosi ktoś, kto ma podobną to postawię skrzynkę piwa.

Dodano: 22.03.2018Przez: Henryk Doruch

-kiedy mozna bedzie zobaczyc GP14 w akcji?

(Kielce?)

http://www.sgp.aero/qualified-pilots/sebastian-kawa.aspx

Dodano: 24.03.2018Przez: Henryk Doruch

PS=a moze by tak olac Medal Lilienthala
(nie bedzie niemiec plul nam w twarz!)

i stworzyc wlasny,Jana Wneka ???

Dodano: 25.03.2018Przez: sebkaw

MS klasy 13.5 m w przyszłym roku we Włoszek. W tym roku planowany jest debiut GP15.

Dodano: 25.03.2018Przez: sebkaw

W tym roku planowany jest debiut GP 15 w Ostrowie.

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com