Gallery
dsc_9262

Głośne rozpoczęcie

[fb_button]

W łomocie tarabanów i grzmocie piorunów otwarto 19 EGC na Morawach.

W żywiołowym, egzotycznym. rytmie dyktowanym przez zespół perkusyjny, korowód lotników wielu nacji Europy wkroczył na dziedziniec renesansowego zamku w  Morawskiej Trebowej.

otwarcie

Księżniczek i turnieju o względy dam nie było, ale sprawna uroczystość inauguracyjna i uczta w salach zamku otwarły 19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy.

IMG_5811

Dobrze położone lotnisko i pagórkowata okolica, piękne a nieodległe Sudety i Rudawy dają nadzieję na atrakcyjne latanie.

logo

Sebastian zamienił lekki szybowiec GP14 na większy i czterokrotnie cięższy, dwumiejscowy, ASG 32 Mi.

1-IMG_5872

Będzie latał z jego właścicielem, Mirkiem Matkowskim.  Jednak jakże odmienna tu pogoda od tej upalnej jaką mieliśmy na Węgrzech dwa lata temu w Ocseny i ostatnio podczas mistrzostw świata w Szatymaz. Zaledwie 500 km odległości, a czuje się tu już wpływ polarnych obszarów Ziemi.

IMG_5840

Co parę godzin przechodzi front chłodny. Wczoraj po postawieniu masztu naszej radiostacji mieliśmy z Andrzejem Czopem okazję obserwowania jak w mocno zjonizowanym przed burzą powietrzu z sykiem ulatywały ku niebu ognie świętego Elma.

IMG_5826

Dziś rano nasze instalacje radiowe i namiot użyczony przez GP Gliders,

1-Na starcie

oraz szybowce, przeszły pomyślnie test nawałnicy burzowej, która później podtopiła Wisłę i parę miejscowości po drodze.Wiele innych urządzeń z lotniskowego biwaku przeszło bardzo przyśpieszony kurs latania.

IMG_5841

Ustał deszcz, ochłodziło się i jest pełne pokrycie niskimi chmurami, ale organizatorzy wierzą jeszcze w możliwość rozegrania krótkiego wyścigu. Skrócono jego czas do 1,5 godziny, więc cierpliwie czekamy na poprawę pogody.

1-Laszowanie ASG MI 32

Przy szybowcu zawsze się znajdzie jakaś dłubanina, więc nie ma miejsca na nudę.

1-IMG_5847

Jednak po ustąpieniu chmur mokra ziemi nie zdążyła się nagrzać na tyle, by generować cumulusy, więc odwołano wyścigi. Tomasz Kawa

 

 

 

Komentarze

Dodano: 23.07.2017Przez: Henryk Doruch

-okazuje sie,ze Pan Grzegorz zna sie rowniez na namiotach!?

Dodano: 26.07.2017Przez: Jerzy Pawłowski

Życzę kolejnych sukcesów. Powodzenia.

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com