Gallery
dsc_9262

Kolejne dni pingwinów nielotów

[fb_button]

Piątek  i sobota  były  kolejnymi  dniami  pieszych wędrówek naszych nielotów.

c- czekamy

W porannym słońcu ekipa z pełnym optymizmem ruszyła na rutynową już trasę. Wpierw do Avia Club Nepal, skąd w towarzystwie cierpliwego Pana Baruna Gyawali przemieszczono się do siedziby Civil Aviation. Potem  Flight Safety Standards Department , znów Civil Aviaton i powrót do Avia Club. Było sympatycznie, urzędnicy jak zawsze uprzejmi.

C mirek moto

Mirek miał  sposobność zakosztowania uroków jazdy na motocyklu i podziwiania  zza pleców  Baruna Gyawali sprawności  użytkowników tutejszych dróg i ulic. Jednak sprawy formalne nadal  nie postępują. Lot bez silnika w górach wydaje się wszystkim niewiarygodny, toteż trzeba było przeprowadzać  kolejne wyjasnienia i prezentacje.  Powstały kolejne pisma.

C a  poczekalnia

Uczestnicy ekipy mogli więc  poćwiczyć cierpliwość tak potrzebną choćby w polskich przychodniach.  Bezradność, nużąca bezradność …

c k  teleskop

 

c ksiezyc

Dlatego  chłopcy wypełniają sobie czas różnymi zajęciami, nawet obserwacjami astronomicznymi.

c mnisi

Sobota w Nepalu jest dniem świątecznym.Urzędy nie funkcjonują.Spieszeni lotnicy postanowili więc dla poprawienia  kondycji  zakosztować wspinaczki górskiej. Porwali się w naszym pojęciu na nie byle co, bo postanowili zdobyć górę Nagarjuna sięgającą szczytem wyżej niż nasz  Kasprowy Wierch.

c karty

Jednak  tu takie osiągnięcia nie zachwycają nawet przedszkolaków. Przy okazji znów nastąpiły zderzenie z lokalną specyfiką.

C- widok

Podczas deptania do górystwierdzili ze zdumieniem , że w wielu miejscach rosną łany samosiejek za  uprawianie których w Polsce można się dostać  na  fundowane przez państwo wczasy i paradować tam dłuższy czas w gustownym ubranku. Po drodze natknęli się też na posterunek umundurowanych młodzieńców, którzy za nic sobie mają europejskie fanaberie o ochronie danych osobowych. Od czasu jak moje  dziecię porwało się na Himalaje, źle sypiami. Wygrzebuję więc w  internecie różne informacje i jak ciotka Tekla bombarduję ekipę różnymi przestrogami. A to o trzęsieniach ziemi, a to o świńskiej grypie, amebie i malarii, oraz innych niespodziankach i odmiennościach tego kraju. Okazało się jednak, że tylko Sebastian wziął sobie do serca moje  gderanie i nosi paszport przy sobie. Żołnierze byli jednak wyrozumiali i po spisaniu personaliów, adresów, numerów telefonów wszystkich uczestników wycieczki, uczynili Sebastiana odpowiedzialnym za integralność, oraz postępowanie grupy – pod zagrożeniem karą 15 lat więzienia.

c ekipa

Tylko to uratowało Mirka przed porzuceniem na łaskę małp, bo z powodu odnowienia się jego przypadłości stawowych nie dotrzymywał kroku sprawniejszym członkom eskapady.

c flagi

c bielsko

c- ptak

Dla Szerpów, Ghurków i innych nacji z Himalajów takie wzniesienia są jak Góra Parkowa w Krynicy, toteż Nagarjuna jest świetnym miejscem, aby po spacerku ucieszyć oko rozległym widokiem,

c bóstwo

a duszę ukoić  głębszą refleksją. Na całym świecie ludzie mają interesy do Boga. Artykułuje się je w modlitwie, pieśni, tańcu i na  inne sposoby.Buddyzm i hinduizm  akceptują mnogość religii,oraz dróg do Boga.Tu jedną z form jest rozwieszanie przed okiem bóstwa sznurów z chorągiewkami na których  zawarte są prośby. Praktyczną  formą dla niepiśmiennych są małe ręczne  młynki, albo bębny obrotowe przy świątyniach, w których również zawarte są spisane przez mnichów modlitwy. Jak demonstrują to Sebastian i Justyna, swoje modlitwy zawiesili  przed wielu laty na Nagarjun wędkarze z wydziału „Syrena” fabryki samochodów małolitrażowych -FSM Bielsko-Biała/łza się w oku kręci na wspomnienie tego smrodliwego cuda naszej motoryzacji/, oraz  koła Renegat. W tle za nimi buddyjska stupa. Jej budowa ma głęboką symbolikę: sześcienna podstawa symbolizuje stabilną ziemię,kulista waza wodę, pierścienie ogień,otwarty krąg jest symbolem przestrzeni,matomiast a wieńczący stupę diament symbolizuje umysł, który dominuje i łączy w sobie wszystkie poprzednie elementy. Jak widać na powyższym zdjęciu w świątyni, Szal Nadziei wrocławskich dzieci czerpie nadal moc dobroci w swej ojczyźnie.

c k noc

Jutro niedziela, lecz pod Sisipangma jest to normalny dzień pracy. Oczekujemy go z nowymi nadziejami, gdyż  zadeklarował swe wsparcie Pan Zbigniew Igielski, który jest konsulem naszej ambasady w Indiach.   Tomasz Kawa

Zobacz też

:

oraz

 

Komentarze

Dodano: 24.11.2013Przez: Marcin BB

Kolejna super relacja 🙂 Dzięki.

ps. mogę pomóc w edycji artykułów:)

Dodano: 24.11.2013Przez: Krystian M.

Sprawdzam newsy średnio co 2 godziny 🙂
Również mogę pomóc jak trzeba od strony webowej, www, design.

Dodano: 26.11.2013Przez: sebkaw

Dzięki Krystian. Jeśli masz jakieś propozycje to podpowiadaj. kawa.tomasz@gmail.com

© Copyright by Sebastian Kawa

Realizacja: InternetProgressProjekt: Elzbieciak.com